İçeriğe geç
Anasayfa » Blog

Blog

Asfalt Kırığı Nedir?

Asfalt Kırığı Nedir?

Asfalt kırığı, asfaltın kırılması sonucu ortaya çıkan parçalardır. Asfalt kırıkları, asfaltın yapısını bozarak yolun güvenilirliğini azaltmakta ve araçların yol üzerinde kayma riskini arttırmaktadır. Bu nedenle asfalt kırıklarının zamanında tamir edilmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde çeşitli güvenlik sorunları yaşanabilmektedir. Asfalt Kırığı Tamiri Nasıl Yapılır? Asfalt kırıklarının… Daha fazlasını oku »Asfalt Kırığı Nedir?

Modifiye Asfalt Nedir?

Modifiye Asfalt Nedir?

Modifiye asfalt, asfaltın özel bir yöntemle işlenmesi sonucu oluşan bir malzeme türüdür. Asfalt, katı bir madde olarak kullanılmaktadır. Normal asfalt genellikle yol yüzeyleri ve park yerleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Modifiye asfaltlar ise, asfaltın özel bir yöntemle işlenmesi sonucunda oluşmaktadır. Daha dayanıklı, esnek ve hafif olmasından… Daha fazlasını oku »Modifiye Asfalt Nedir?

Renkli Asfalt Nedir?

Renkli Asfalt Nedir?

Renkli asfalt standart siyah asfaltın yerine renk ekleyerek üretilen bir asfalt türüdür. Renge sahip asfalt, güzel görünümü nedeniyle estetik olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, renkli asfaltın güneş ışınlarını adsorbe eden özelliği sayesinde asfaltın ısısı azaltılmaktadır. Bu da çevre için daha iyi bir seçenek olabilmektedir. Renge… Daha fazlasını oku »Renkli Asfalt Nedir?

Soğuk Asfalt Nedir?

Soğuk Asfalt Nedir?

Soğuk asfalt asfaltın yüksek bir sıcaklığa kadar ısıtılmasını gerektirmeyen yerlerin onarımı ya da yamalanması için kullanılan bir asfaltın türüdür. Genellikle düşük sıcaklıkta kolayca karıştırılıp uygulanabilen asfalt emülsiyonu, mineral dolgu ve diğer agrega malzemelerinin karışımıyla yapılmaktadır. Soğuk asfaltlar özel ekipman ya da ısıtma gerektirmeden uygulanabilmektedir. Dolayısıyla… Daha fazlasını oku »Soğuk Asfalt Nedir?

Sıcak Asfalt İle Soğuk Asfalt Arasındaki Fark Nedir?

Sıcak Asfalt İle Soğuk Asfalt Arasındaki Fark Nedir?

Sıcak asfalt ve soğuk asfaltlar inşaatta kullanılan her iki asfaltın türüdür. Fakat bazı önemli farklılıkları vardır. Sıcak asfalt, asfalt bağlayıcının ısıtılmasıyla elde edilmektedir. Bunun yanı sıra soğuk asfaltlar bağlayıcının daha düşük bir sıcaklıkta tutulmasıyla yapılmaktadır. Sıcak asfalt tipik olarak yol ya da araba yolu yapımı… Daha fazlasını oku »Sıcak Asfalt İle Soğuk Asfalt Arasındaki Fark Nedir?

Taş Mastik Asfalt Nedir?

Taş Mastik Asfalt Nedir?

Taş mastik asfalt (SMA) yolların, kaldırımların ve diğer yüzeylerin yapımında kullanılan bir asfalt türüdür. Agrega (taş), kum ve ham petrolden elde edilen siyah, yapışkan bir madde olan bitüm karışımından yapılmaktadır. SMA deformasyona karşı yüksek direnci ve dayanıklılığı ile bilinmektedir. Bu da onu yoğun trafikli alanlarda… Daha fazlasını oku »Taş Mastik Asfalt Nedir?

Asfalt Çeşitleri

Asfalt Çeşitleri

Asfalt çeşitleri pek çok çeşide ayrılmaktadır. Bu kapsamda asfaltın çeşitleri uygulama şekli ve yapısal özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden her asfalt çeşidi yapısına göre uygunluğu olan kullanım alanının belirlenmesi önemli bir noktadır. Asfalt Çeşitleri Nelerdir? Sathi kaplama: Granürler, plentmiks temel ya da benzer şekildeki… Daha fazlasını oku »Asfalt Çeşitleri

Asfalt Özellikleri Nedir?

Asfalt Özellikleri Nedir?

Asfalt özellikleri nedir sorusu kapsamında asfalt su geçirmez özelliğe sahip olan bir malzemedir. Bu yüzden izolasyon ve çatı kalafatlama gibi ihtiyaçlar durumunda tercih edilebilmektedir. Fakat asfaltın en yaygın kullanımı yol kaplaması formu olmaktadır. Asfaltlar yapısı gereğince yapıştırıcı özelliğe sahip olan ve ham petrolün yan ürünü… Daha fazlasını oku »Asfalt Özellikleri Nedir?

Asfalt Nedir Nasıl Yapılır?

Asfalt Nedir Nasıl Yapılır?

Asfalt nedir nasıl yapılır sorusu kapsamında birçok detay vardır. Petrolün damıtılma işlemi ya da doğal kökene sahip bir şekilde elde edilen asfaltın bağlayıcı bir özelliği vardır. Asfaltın yapım işlemi taşların kırılması amacıyla kullanılan makineler aracılığıyla başlamaktadır. Bu malzemenin yapımı için uygun olan taşları kırılmasında kullanılan… Daha fazlasını oku »Asfalt Nedir Nasıl Yapılır?

Call Now Button Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın